Kalite Tesadüf Değildir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Giriş yapGiriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Makale - Para Kazanma Sanatı

YazarMesaj

Firefox

Makale - Para Kazanma Sanatı Empty
MesajKonu: Makale - Para Kazanma Sanatı   Makale - Para Kazanma Sanatı EmptyC.tesi Ekim 02, 2010 2:09 am

Para Kazanma Sanatı

İnterneti kullanmaya başladığımdan bu güne kadar geçen sürede her bilgisayarın başına oturuşumda bu sorunun cevabını aramışımdır belki.

“İnternetten para nasıl kazanılır?”

İnternetten para kazanma yollarını aramaya başladığımda anladım ki bu soru sadece benim kafama karıştırmıyormuş. Gezdiğim sitelerde gördüğüm resimler merakımı daha da arttırmıştır. Herkes para kazanıyor peki nasıl?
Bu konuyla ilgili birkaç makale okudum ve o makalede yazılanlar şunlardı;

Bir web siten olacak.

Sitenin ziyaretçi kitlesi olacak

Reklam servislerinden sitene reklam alacaksın

Ve sitene gelen ziyaretçiler bu reklamlara tıklayarak sana para kazandıracak.

Aslında aradığım bu değildi, daha kolay bir yolu olmalıydı ve PTC siteleriyle tanıştım.

PTC – Paid to Click

Tıklama başına ücret ödeyen sistemlere PTC denir. Daha açık bir ifadeyle bir PTC sitesine üye oluyorsunuz. Bu üye olduğunuz sitede her gün belirli bir sayıda reklam yayınlanıyor. Siz bu yayınlanan reklamlara tıkladığınızda sitenin belirlediği bir miktarda para hesabınıza aktarılıyor. Minimum ödeme limitine ulaştığınızda ise paranızı PayPal, Alertpay gibi sistemlere aktarabiliyorsunuz. Tek başınıza az kazansanız da sağlam bir referans grubu ile çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Fakat her alanda olduğu gibi bu alanda da sahtekarlar mevcut maalesef. Bu sahtekarlar sahte PTC siteleri açarak reklamlara tıklatıyor ve aldığı paralarla birlikte sistemi kapatıp gidiyorlar. Bu tür sitelere SCAM siteler denilmektedir.

Peki bir sitenin SCAM olup olmadığını nasıl anlarız?

Bunu anlamanın 3 yolu vardır.

+ Sitenin verdiği tekliflere bakacaksınız. Mesela tık başına 0.01 $ gibi bir ücret veriyor ve referans tıklamasına da 0.005 $ gibi bir ücret verilmiş. Bu durumda sitenin link satış fiyatı 0.015$ üzerinde olması gerekiyor eğer site para kazanmak istiyorsa. Bu gibi ücreti birbirini tutmayan sitelerden uzak durun.

+ Tık başına verdiği fiyat yüksek olan sitelerden uzak durun. Mesela kimse size bir link için 1 $, 0.5 $ vermez. Bu siteler kesinlikle SCAM’dır.

+ Eğer yukarıdaki değerlerde bir sorun yok ise geriye tek bir yol kalıyor o da siteyi denemektir. Üye olup reklamlara tıklayın ve ödeme talep edin eğer paranız ödenirse sorun yok ödenmez ise site SCAM’dır. Arkanıza bakmadan kaçın (:

Makale - İlker Güven Tarafından yazılmıştır.
Kaynak

Makale - Para Kazanma Sanatı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İnternetten Nasıl Para Kazanabilirsiniz
» Para kazanmak için ne yaparsınız? AtBiSakal.com