Kalite Tesadüf Değildir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Giriş yapGiriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma

YazarMesaj

Firefox

Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma Empty
MesajKonu: Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma   Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 1:43 pm

Foruma katılmadan önce Google benim için sadece bilgisayarımda açılış sayfası görevini üstlenen 6-7 yaşında bir çocuğun tasarımını andıran beyaz bir web sayfasıydı.

Sonra igoogle ile tanıştım ve hava durumu, son dakika habeleri, gmail kutusu gibi şeylerle Google'ımı özelleştirdim.
Artık daha çekici bir hal almıştı gözümde. Girdiğim sayfaların bile kayıt altına alıyormuş... Şaşırdım ama abartılacak birşey yok dedim içimden... Derken PR denilen sistemi öğrendim.

Google'ın bile kendi kendisine 10 üzerinden 8 verdiği saçma bir sistem dedim içimden...

Ama git gide gözümdeki Google çıtası yükselmeye başladı. Derken Google da beni sevdi. Tıp aramalarının tamamında birinci sayfada çıkmaya başladım... Üstelikte sitede henüz içerik bile yoktu.

Sonra aramız soğudu bir ara baktım ki artık benden vazgeçmeye başladı. Nedendir acaba diye merak ettim ve sinirlendim. Karşılıksız bir sevgiye döndü içimdeki aşk...

Derken birgün arkamdan bir hançer yemiş gibi oldum. Ne olduğunu bile anlayamamışken, olayın sıcaklığı geçtiğinde Google'ın beni terk ettiğinin farkına vardım.

Aramalarda sitemin altında bir not bulunuyordu.
"Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir."

Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma Google2

Arama sonuçuna tıklandığındada beyaz bir index ile karşılaştım.
"Uyarı- bu siteyi ziyaret etmek bilgisayarınıza zarar verebilir!
Zararlı web içeriği ve bilgisayarınızı nasıl koruyabileceğiniz hakkında StopBadware.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Öneriler:

* Önceki sayfaya dön ve başka bir sonucu seç.
* Aradığınızı bulmak için başka bir arama yapmayı deneyin.

Ya da, riski göze alarak http://www.mediclife.org adresine gidebilirsiniz.

Bu web sitesinin sahibiyseniz, Google’ın Web Yöneticisi Araçları ile sitenizin gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz.
Tavsiye kaynağı, Google."

Peki neden önce terkedilip sonra aldatılmıştım.
Araştırmak istedim.

Google'a sordum. Cevap olarak bana;

Neden bazı arama sonuçlarımda "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" deniyor?

Kullanıcılarımızın web'de arama yaparken güvende olmalarını istiyoruz ve tehlikeli siteleri belirleyerek kullanıcılarımızın güvenliğini artırmak için sürekli çalışıyoruz. Bu uyarı iletisi bilgisayarınıza kötü niyetli yazılım yükleyebilecek siteleri belirlediğimizde arama sonuçlarında görüntülenir:

Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma Search_45449a_en

Sonuç başlığını tıklarsanız, hemen söz konusu web sayfasına gitmek yerine aşağıdaki uyarıyı görürsünüz:

Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma Search_45449b_en

Kendi tercihinizle siteye devam etme riskini almayı seçebilirsiniz. Ancak unutmayın, kötü niyetli yazılımlar genellikle siz bu siteleri ziyaret ettiğinizde sizin bilginiz veya izniniz olmadan yüklenir ve bilgisayarınızdaki verileri silen, şifre ve kredi kartı numarası gibi kişisel bilgileri çalan veya arama sonuçlarınızı değiştiren programları da içerebilir. Bu tür siteler hakkında daha fazla bilgi için lütfen StopBadware.org adresini (İngilizce) ziyaret edin

Bu sitelerden birisi bilgisayarınıza kötü niyetli yazılım yüklerse, lütfen bu siteleri rapor etme ve yazılımınızı sisteminizden kaldırma konusunda daha fazla bilgi için ek bilgi bölümümüzü okuyun.

Bu uyarı iletisiyle tanımladığımız bir sitenin yöneticisiyseniz lütfen Web Yöneticisi Yardım Merkezinde yer alan talimatları inceleyin.

Diyerek yanıt verdi. Sinirliydim ve çok kötü hissetmiştim kendimi.
Site bir sağlık sitesiydi ve hangi zihniyet ile yasaklanmıştı diyerek söylenmeye başladım.

Sonra Google'ı dinledim... Acaba basıl bir bahanesi vardı öğrenmek istiyordum.

Hemen Bu uyarı iletisiyle tanımladığımız bir sitenin yöneticisiyseniz lütfen Web Yöneticisi Yardım Merkezinde yer alan...

İnceleyin: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=163633

Linkini takip ettim.

Google - Zararlı İçerik ve Yasaklanma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Google'a 3 ay mühlet!
» Google Ban Nedir?
» Google Sandbox nedir ?
» Google Bir Webmaster İçin Ne Derece Önemlidir? İşte Baş Faktörler...
» Google ve PageRank Teknolojisi Nedir?