Kalite Tesadüf Değildir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Giriş yapGiriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Aslı Güngör

YazarMesaj

Firefox

Aslı Güngör Empty
MesajKonu: Aslı Güngör   Aslı Güngör EmptySalı Eyl. 28, 2010 9:58 am

Aslı Güngör 27 Eylül 1979, İzmir doğumludur. TRT İzmir Gençlik korosuyla başlayan müzik yolculuğunu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümündeki öğrencilik yıllarında yaptığı sahne çalışmalarıyla profesyonel anlamda sürdüren Aslı Güngör, diğer yandan yıllardır bestelediği şarkılarından bazıları için stüdyo çalışmalarına başlamıştır.

2007 yılında DMC ile yolları kesişen Aslı Güngör; Enbe Orkestrası nın pop müzik konseptli albümüne Kalp Kalbe Karşı ve İzmir Bilir Ya isimli şarkılarıyla konuk olarak destek verdi.
Kalp Kalbe Karşı" 7 hafta boyunca"Billboard Türkçe Top 20 Listesi"nin zirvesinde kalarak oldukça kayda değer bir başarı kazanmış oldu.

Şafak Karamanın "Müzik Dergisi" programına konuk olduğunda ise : "Kalp Kalbe Karşı" ve "İzmir Bilir Ya" kendi solo albümümün şarkılarıydı, bu iki şarkı zaten ENBE projesi ortada yokken, kendi albümümün şarkıları olduğu için solo albümümde de yer verdim. Çeşitli teklifler gelmişti ve firmalarla görüşmelerim devam ediyordu. DMC tarafından şarkıyı Ferhat Göçer ile düet olarak söylemem teklif edildiğinde Enbe projesinden bahsedilmemişti, sonradan haberim oldu. Kaliteli isimler albümde yer aldığı için teklifi kabul ettim." demiştir.

Ödüller:
Farklı ses rengi, güçlü yorumu ve besteci kimliğiyle dikkatleri üzerine çeken, şarkıları birçok karma albüm ve tv dizisinde yer alan Aslı Güngör, 35. Altın Kelebek Ödüllerinde En iyi çıkış yapan solist ödülünü aldı.

Kalp Kalbe Karşı şarkısı; Radyo Yayıncıları Derneği RAYADın 5. sini düzenlediği 8216;Radyonun Yıldızları Dinleyici Oylaması nda 2008 yılı 8216;Radyonun Şarkı Yıldızı seçildi.

Şarkıları legal yollardan, 1 milyondan fazla indirilen Aslı Güngör; Kalp Kalbe Karşı nın 677.405 satış tirajı ile 2008 yılının dijital satış şampiyonu olarak 8216;MÜYAP Dijital Kullanım Ödülü aldı.

Güngör, Radyo Megada Michael Kuyucunun programına konuk olduğunda ise şarkı hakkında şunları söylemiştir: "Kalp Kalbe Karşıyı bir gece uyandım ve aniden, hiç düşünmeden yazdım. Kayıt cihazım yoktu yanımda. Bir kelimenin bile kaymaması gerekiyordu. Saatlerce tekrar ettim unutmamak için. Sözleri yazıyorum ama onu müziğe oturtmak farklı bir şey ve benim bir üslubum var, onu kaybetmemem gerekiyordu. Aynı şekilde albüme girdi. Şimdi ise, Kalp Kalbe Karşının Hüseyin Karadayı versiyonuyla "Buddha Bar" projesine giriyoruz. Çok güzel bir proje, böylelikle tüm dünyadaki müzikseverlere ulaşma şansımız olacak ....

Solo Albümü:

Aslı Güngör; 2009 şubat ayında tamamladığı ilk solo albümü ile müzikseverlerle tekrar buluştu. Yorumcu kimliğinin yanı sıra besteci kimliğiyle de ön plana çıkan Aslı Güngör bu albümde, sözü ve müziği kendisine ait olan 7 şarkının yanı sıra; kardeşi Burcu Güngör, Sinan Akçıl, Yiğit Güralp, Cem Ermana ait 4 şarkıya da yer verdi.
Ozan Doğulu, Erhan Bayrak, Sinan Akçıl, Cem Erman, Hüseyin Karadayı gibi ülkemizin ünlü aranjör ve müzisyenleri İle çalışan Aslı Güngör, kariyerinin ilk solo albümüyle ilgili olarak: Bu albüm kendimi ifade etmem için iyi bir başlangıç. Hayatın her rengini yansıtan, dinlemek istediğim müziği yapıyorum diyor.
Aslı Güngör ün solo albümünün ilk klibi Son Öpücük , ikinci klibi Dön Gel Yeter adlı şarkıya çekilmiştir.

Aslı Güngör
1 sayfadaki 1 sayfası